Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Księgi Fantasy

Go down 
+3
Eleena_
Iwgarr
Cthulu
7 posters
AutorWiadomość
Cthulu
Zaatakowany
Zaatakowany
Cthulu


Liczba postów : 249
Punkty : 0
Join date : 28/06/2012

Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime28/6/2012, 19:37

Jakie książki fantasy lubicie ,zaczytujecie się ,wracacie do nich ?
Ja z swojej strony mogę polecić Trylogie Nocnego Anioła oraz Czarny Pryzmat tego samego autora.
Z troche innych klimatów Malowany człowiek i jego kontynuacja .No i rzecz jasna Gre o Tron Martina która jest na pierwszym miejscu moich notowań.
Z Polskich ksiąg polecam Sage o Wiedzminie Sapka jak i Kroniki Jakuba Wędrowycza(menela amatora egzorcystę)
ZZ bardziej dziecinnych ale dobrze pisanych całą serię o Percy Jacksonie czy Eragona jak i Ulyssesa Moore .
Powrót do góry Go down
Iwgarr
Ugryziony
Ugryziony
Iwgarr


Liczba postów : 476
Punkty : 0
Join date : 17/06/2012
Age : 40
Skąd : Knurów

Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Re: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime28/6/2012, 19:44

u mnie w domu znajdziecie takie książki jak: James Bond - cała seria, czasem do nich wracam, Eragon - cała seria, ileś razy przeczytana, Zmierzch - cały, czasem się wraca do niego, Świat Nocy, Dom Nocy, Tomek Wilmowski - prawie cała seria, lubię do niej wracać Razz ogólnie to w Wampirach, Wilkołakach i innych zmorach nocnego życia czytuję Razz
Powrót do góry Go down
Eleena_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Eleena_


Liczba postów : 70
Punkty : 0
Join date : 23/08/2012
Age : 25
Skąd : Nowy Sącz

Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Re: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime24/8/2012, 18:46

Ja najbardziej lubię książki o wampirach i czarownicach Very Happy
Moje ulubione fantasy to: Pamiętniki wampirów, Pamiętnik Stefano, seria Sookie Stackhouse i Tajemny Krąg.
Powrót do góry Go down
trollik
Stały Bywalec
Stały Bywalec
trollik


Liczba postów : 90
Punkty : 0
Join date : 09/08/2012
Age : 28
Skąd : Warszawa

Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Re: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime24/8/2012, 21:30

Ja najbardziej lubię klasykę- Tolkiena i Lewisa. Wink Z bardziej współczesnych pisarzy to ostatnio zaczytuję się w 'Grze o Tron' Martina; lubię też Artemisa Fowl'a i Ulyssesa Moore'a.
Czytałam też 'Dom Nocy' i serię o Sookie Stackhouse, ale jakoś mnie nie zachwyciły. W sensie- fajnie sie czyta, ale tylko tyle. Wink
Jeśli chodzi o polskich pisarzy to zaczynam coraz bardziej lubić Andrzeja Pilipiuka. Na razie czytałam 'Norweski dziennik', 'Kuzynki' i 'Aparatusa', ale w najbliższym czasie mam zamiar zabrać się za resztę Very Happy I nie mogę się już doczekać serii o Jakubie Wędrowyczu^^
Powrót do góry Go down
http://when-thenightisfalling.tumblr.com
ekspresi
Odwiedzający
Odwiedzający
ekspresi


Liczba postów : 43
Punkty : 6
Join date : 07/04/2013
Age : 29
Skąd : Mikołajki

Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Re: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime8/4/2013, 15:56

Ja lubię trylogię Tolkiena i jego jeszcze Hobbita i Silmarillion (nawet maturę z niego zdają, a jak!). Poza tym część Sagi Drizzta, Salvatore'a czytałem i mi się bardzo podobała, sagę Zmierzch czytałem - strasznie lekka, ale nie wymaga myślenia więc łatwo się czyta. Lewisa Opowieści z Narni całe przeczytałem, było przyjemne całkiem. Eragona dwie pierwsze części, nie pamiętam już na czym skończyłem, ale kiedyś doczytam dalej. Nie wiem też czy to do końca się zalicza, ale Totem Morrella - genialna książka, mogę ją czytać i czytać i mi się nie znudzi Smile
Powrót do góry Go down
Adria
Wilkołak
Wilkołak
Adria


Liczba postów : 827
Punkty : 37
Join date : 30/07/2014
Age : 32
Skąd : Buzolic's bed

Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Re: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime31/7/2014, 23:24

Cykl Świat Dysku T. Pratchetta - mój ulubiony cykl. Poza tym Pieśń Lodu i Ognia, "Władca pierścieni", "Dobry Omen", "Amerykańscy Bogowie" - N. Gaiman, seria o Percym Jacksonie ( <3 <3 <3), no i wszystkie moje guilty pleasure w postaci tzw. zmierzchoidów - Akademia Wampirów, The Secret Circle, Pamiętniki Stefano, Świat nocy... o ile to można nazwać jeszcze fantastyką?
Powrót do góry Go down
http://little-bitch-of-kol.tumblr.com
Densho
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Densho


Liczba postów : 99
Punkty : 18
Join date : 27/12/2014
Age : 31
Skąd : Śląsk

Beacon Hills
Imię i nazwisko:
Wiek:
Rasa:

Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Re: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime26/6/2015, 10:03

Uwielbiam fantastykę. Przenosi człowieka w inny, często lepszy świat (przynajmniej mnie tam przenosi xD). U mnie w pokoju można znaleźć wiele książek od stricte neurologicznych po baśnie :-)

Wymienię tylko cztery, może pięć pozycji:
* Harry Potter - saga z którą dorastałam i jaram się po dziś dzień;
* STAR WARS - kocham, kocham, kocham! O i zapomniałam... kocham. Wszystkie moje 30 tomów stoją na honorowym miejscu <3
* World of Warcraft - książki z uniwersum WorldCraft'a. To jest ten mój idealny świat. Kocham i książki i gry;
* Tutaj napiszę tylko TOLKIEN;
* Trylogia Nocnego Anioła - książki godne polecenie;
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Księgi Fantasy Empty
PisanieTemat: Re: Księgi Fantasy   Księgi Fantasy Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Księgi Fantasy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtopic :: Książki-
Skocz do: