Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Hej i czołęm moi drodzy...

Go down 
+4
Morgan
Klaudyś
Adria
CrystalizeMoon
8 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Solve
Betha
Betha
Solve


Liczba postów : 1337
Punkty : 98
Join date : 31/05/2013
Age : 28
Skąd : Podkarpackie

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime23/2/2015, 18:28

Taki spoko wydaje się ten profil Wink
Ja np. trochę żałuję, że nie poszedłem do technikum, ale np. geodezyjnego. Wtedy na moim kierunku miałbym łatwiej np. z takim RTGiW, projektowaniem w Cadzie etc.
Ale będąc szczerym, żeby robić tak wszystko idealnie, to trzebayłoby już w gimnazjum wiedzieć, co chce się robić, a to jest praktycznie, że nie realne. Ja w gimbazjum nie miałem zielonego pojęcia o tym, czego chcę od szkoły średniej, a co dopiero o studiach czy pracy po studiowaniu. Dlatego wybrałem ogólniaka z profilem mat-inf(choć najpierw aplikowałem na biol-chema).

Macie jeszcze bite 2 lata na zastanowienie się czy przygotowanie do matury, to szmat czasu, i na pewno ogarniecie sobie i maturę, i studia Wink
Powrót do góry Go down
Aid_than
Przemieniony
Przemieniony
Aid_than


Liczba postów : 505
Punkty : 12
Join date : 18/07/2013
Age : 26
Skąd : Śląsk

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime23/2/2015, 20:28

CrystalizeMoon napisał:
Ach Michale przybij mi mentalną piątkę albo przytul, hahah. Jestem na tym samym profilu, i wiem co znaczy jest cholernie trudny lol! nam ciągle wmawiają, że w naszym kierunku jest roboty na pęczki, więc ja im zbytnio w to nie wierze, ale okej. I tak rocznik 97 Wink

Ojej ale się trafiło <3. Powiem ci, że na dobrą szkołę trafiłaś. Nas np. na żadne kursy, i szkolenia nie wysyłają. Mamy tylko raz w ciągu 4 lat miesięczną praktykę w hotelu i to by było na tyle. W zeszłe wakacje właśnie takową odbyłem w hotelu *** w Łebie (uparłem się na morze ^^) i dowiedziałem się co to jest wyzysk. Nie dość, że codziennie waliliśmy nadgodziny to w ogóle doświadczenia z zakresu hotelarstwa nie zyskałem. Dziewczyny zostały wysłane na pokoje, a chłopaki do restauracji. Przez pierwsze 1,5 tygodnia pracowałem na sali jako kelner, a potem dała nas baba na zmywak, więc praktyki zyskaliśmy naprawdę dużo. Po za tym w teorii wygląda to tak, że uczymy się naprawdę zbędnych rzeczy w szkole jak ta historia całego hotelarstwa czy nawet te wszystkie organizacje zrzeszające hotele nie są nam za bardzo potrzebne[ Bądźmy szczerzy... to przydaje się wówczas wtedy jak sami zakładamy hotel, a za to powinni się wziąć ludzie, którzy ukończyli studia o tym kierunku].

Cytat :
Wgl. czego was uczą na tym hotelarstwie?
Ja także mam Organizację Pracy w Hotelarstwie, która jak już wspomniała Anastazja uogólnia większość informacji. Uczymy się tam o wszystkich organizacjach hotelowych i tych zrzeszających przedsiębiorstwa gastronomiczne i turystyczne, historii hotelarstwa i prekursorach, ogólnie przyjętych zasad i zachowań jakimi powinien się hotelarz wyznaczać. Tak na prawdę ten przedmiot u mnie bynajmniej ma dokładnie taki sam program jak 3 inne przedmioty. To jest: Obsługa gości, Rezerwacja usług w Recepcji, Obsługa informatyczna w Hotelarstwie. Uczymy się na nich dokładnie tego samego czyli wypełniać fakturę, procedury rezerwacji i wymeldowania i innych takich. Dodatkowo mam jeszcze inne przedmioty *związane* z hotelarstwem. Tj: marketing w hotelarstwie, ekonomia i prawo w hotelarstwie oraz nawiązujący do nich Podstawy przedsiębiorczości. Do dziś za bardzo nie wiem co się na nich uczymy xd. Wiem tylko, że skupiają się na prowadzeniu przedsiębiorstwa Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 1703380403 .
Powrót do góry Go down
Solve
Betha
Betha
Solve


Liczba postów : 1337
Punkty : 98
Join date : 31/05/2013
Age : 28
Skąd : Podkarpackie

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime23/2/2015, 23:37

Podstawy przedsiębiorczości nie uczą niczego takiego Wink Moim zdaniem to jeden z fajniejszych przedmiotów w szkole, bo uczy przedsiębiorczości.(czyli jako jeden z niewielu w szkole uczy tego czego powinien), tzn. bycia przedsiębiorczym, jak załatwić sprawę, jak sprawnie zarządzać zespołem ludzkim, funduszami, organizowanie tego czy tamtego, wpływ tego na to. Takie praktyczne sprawy. Ja miło wspominam PP z liceum, bo dowiadywałem się ciekawych rzeczy, babka była typowym sangwinikiem, czyli moim zdaniem najlepszy charakter na nauczyciela.

Powiem wam coś, co powiedziała nam doktorka na pierwszej Ekonomii "studia nie są po to, aby nauczyć was tego, co będziecie robili w pracy zawodowej, tego będziecie musieli się sami nauczyć. Studia mają was sprawdzić, waszą zdolność zarządzania czasem, zdolność uczenia się, wytrwałości. Studia nie są dla zdolnych, studia są dla wytrwałych". I ja się z tym zgadzam Smile
Powrót do góry Go down
CrystalizeMoon
Odwiedzający
Odwiedzający
CrystalizeMoon


Liczba postów : 33
Punkty : 0
Join date : 05/02/2015
Age : 26
Skąd : Lubelskie

Beacon Hills
Imię i nazwisko:
Wiek:
Rasa:

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime24/2/2015, 17:26

Szkoła jak szkoła, Michaś. Chociaż nie lubię połowy nauczycieli, osób a zwłaszcza potwora od niemca oraz postrachu całej szkoły aka Dyra. To muszę przyznać z czystym sumieniem, że obrałam dobrą szkołę. Ja miałam na wakacjach staż w Leeds jako kelnerka i pomoc kuchenna, zyskałam rekomendację, w listopadzie i grudniu także miałam praktyki, więc troszeczkę tego doświadczenia już zdobyłam Smile

__

No do słów doktorki się zgodzę, o studiach mówi wiele osób a zwłaszcza te, które na nie nie uczęszczają, moja kuzynka cały czas się, żali jaki one to złe i ciężkie. Ale tak w ogóle to jak sobie radzisz, hmm?
Powrót do góry Go down
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak
ars_amandi


Liczba postów : 1063
Punkty : 0
Join date : 17/10/2013
Age : 31

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Stiles Stilinski
Wiek: 17
Rasa: Człowiek

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime26/2/2015, 01:10

Hej! Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 1844036096 Wiem, że witam cię strasznie późno, ale weszłam na forum pierwszy raz praktycznie od początku sesji, haha, nieważne, że skończyła mi się tydzień temu - już mi namnożyli kolejnych zadań ;//. W każdym razie ogromny plus za Stereka Rolling Eyes . Widziałam też, że wstawiłaś opowiadanie i mogę obiecać, że zajrzę do niego w weekend, przeczytam i skomentuję, oczywiście pozytywnie, bo kiedy ja krytykowałam xDD? I love you . Miłej zabawy na forum ;******
Powrót do góry Go down
CrystalizeMoon
Odwiedzający
Odwiedzający
CrystalizeMoon


Liczba postów : 33
Punkty : 0
Join date : 05/02/2015
Age : 26
Skąd : Lubelskie

Beacon Hills
Imię i nazwisko:
Wiek:
Rasa:

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime26/2/2015, 16:31

Hej misiek, miło mi cię poznać i dziękuję za miłe słowa? Heh wszyscy kochają Stereka hahah. Zapraszam, zapraszam Smile
Powrót do góry Go down
Iwgarr
Ugryziony
Ugryziony
Iwgarr


Liczba postów : 476
Punkty : 0
Join date : 17/06/2012
Age : 40
Skąd : Knurów

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime3/3/2015, 15:54

Hejka Smile
Powrót do góry Go down
CrystalizeMoon
Odwiedzający
Odwiedzający
CrystalizeMoon


Liczba postów : 33
Punkty : 0
Join date : 05/02/2015
Age : 26
Skąd : Lubelskie

Beacon Hills
Imię i nazwisko:
Wiek:
Rasa:

Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime4/3/2015, 16:53

Witam, miło mi Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Hej i czołęm moi drodzy...   Hej i czołęm moi drodzy... - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Hej i czołęm moi drodzy...
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Cześć i czołem!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Forum :: Przywitaj się-
Skocz do: