IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

3x24 - The Divine Move

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2

Na ile oceniacie odcinek?
1
0%
 0% [ 0 ]
2
0%
 0% [ 0 ]
3
0%
 0% [ 0 ]
4
0%
 0% [ 0 ]
5
0%
 0% [ 0 ]
6
9%
 9% [ 1 ]
7
0%
 0% [ 0 ]
8
18%
 18% [ 2 ]
9
36%
 36% [ 4 ]
10
36%
 36% [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 11

AutorWiadomość
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak

Liczba postów : 1063
Punkty : 0

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Stiles Stilinski
Rasa: Człowiek

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 16:04

Cytat :
Jeff w tym wywiadzie powiedział tylko, że inspirował się "An occurrence at Owl Creek Bridge". To wcale nie oznacza, że jak to określiłaś "porównał ich konkretnie do pary małżeńskiej, która ugruntowuje siebie w rzeczywistości". On tylko z tej noweli zaczerpnął jakiś tam pomysł, większy czy mniejszy, nie wiemy. Ale nie oznacza to, że Stiles jest dla Dereka taką kotwicą, jaką chociażby Allison była dla Scotta. To nie miałoby sensu.
Wiesz w ogóle, co oznacza inspiracja konkretną rzeczą ;/? I po dawałby taki przykład, jeśli sama halucynacja jest dość popularnym motywem? Ech.. Nie mówię, że to oznacza, że jest taką samą kotwicą, jak Allison dla Scotta (przy okazji, sam widzisz, przed chwilą mówiłeś, że Jeff nigdy przenigdy nie użyłby się tego, że ktoś się w kimś zakochał dla powodu, że ta osoba jest kotwicą. A jednak to właśnie zaszło z Allison i Scottem ;p!), ale że Stiles jest dla niego kimś, komu może ufać i jest przy nim bezpieczny.
I wiemy, jaki pomysł, fabuła noweli jest jednowątkowa, sprawdź sobie, skoro najwyraźniej nie wiesz Razz. To nie jest wielowątkowa książka, ffs, żeby mógł z niej sb do woli wybierać..

Cytat :
Na tym forum tylko Ty piszesz śmieszne rzeczy.
Śmieszne jest to, że jakoś tylko ty tak uważasz Laughing. I że moje poglądy nie są odosobnione. A najzabawniejszy jesteś ty, bo zawsze się śmieję, jak widzę, że coś znowu napisałeś xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
arek66
Gość
Gość

Liczba postów : 18

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 16:19

ars_amandi napisał:
Cytat :
(przy okazji, sam widzisz, przed chwilą mówiłeś, że Jeff nigdy przenigdy nie użyłby się tego, że ktoś się w kimś zakochał dla powodu, że ta osoba jest kotwicą.

W którym miejscu ja tak napisałem? Dlaczego przekręcasz moje wypowiedzi? Akurat miłość życia to całkiem niezły powód dla bycia kotwicą. Tylko Derek nie zakochał się w Stilesie, bo to byłaby jakaś kompletna bzdura. Nie widzę powodu, dla którego akurat Stiles miałby być kotwicą Dereka, a nie wataha, czy nawet sam Scott, którego tak ceni.
W 3B Derek ze Stilesem nie mieli nawet wspólnych scen. Jak Stiles przechodził badania w szpitalu, to nie Derek był przy nim, tylko Scott. Pod szpital psychiatryczny przyjechał Scott. Nie uważasz, że gdyby Stiles był jakąś bliższą osobą w życiu Dereka, to bardziej zainteresowałby się nim?
Dlatego uważam, że sam, pojedynczy Stiles jako kotwica Dereka to bzdura.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak

Beacon Hills

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 16:24

Haha, już sam nie wiesz, co piszesz Laughing ??
Już ci cytuję twoją własną wypowiedź!
"I niby dlaczego to akurat Stiles miałby być kotwicą Dereka? Bo się w nim zakochał? Laughing Jeny, myślę, że nawet Jeff nie wyskoczyłby z taką bzdurą. "
Laughing Zacznij sam własne posty czytać przed wysłaniem, przydałoby się Razz

Sorry, jak Stiles przechodził badania w szpitalu, to DEREK SIEDZIAŁ POD JEGO SALĄ.
I NAREPEROWAŁ MU JEEP.
Oglądaj uważniej serial, czytaj uważniej posty, bo się ośmieszasz Laughing

A nie mieli wspólnych scen, żeby podkreślić wagę tej ostatniej, co nie znaczy, że 95% dialogów Dereka w 3B nie było o Stilesie, bo było -.-

Może się w s4 okazać, że nie tylko Stiles jest jego kotwicą, ale tylko o Stilesie wiemy na pewno po sezonie 3 ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
arek66
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 16:50

Cytat :
"I niby dlaczego to akurat Stiles miałby być kotwicą Dereka? Bo się w nim zakochał? Laughing Jeny, myślę, że nawet Jeff nie wyskoczyłby z taką bzdurą. "
i gdzie tu niby jest stwierdzenie "że Jeff nigdy przenigdy nie użyłby się tego, że ktoś się w kimś zakochał dla powodu, że ta osoba jest kotwicą" ?

Odniosłem wrażenie (po Twoich postach), że to właśnie Ty uważasz, że Derek coś czuje do Stilesa i to jest dla mnie bzdurą. A nie, zostanie kotwicą z miłosnych powodów.

Nareperował mu Jeepa, super. A przyszedł pod salę później, do Scotta, gdzie przeprowadził z nim głęboką rozmowę o ideach ochrony miasta (co jeszcze bardziej utwierdza mnie, że to Scott i wataha powinny być kotwicą Dereka). Nie był ze Stilesem przed badaniami jak jego ojciec czy też Scott. Jak dowiedział się od bliźniaków, że Stiles został opętany przez demona, to nie zauważyłem przerażenia na jego twarzy. Zdziwił się jedynie, że demon wybrał kogoś takiego mizernego jak Stiles.

ars_amandi napisał:
A nie mieli wspólnych scen, żeby podkreślić wagę tej ostatniej
A może nie mieli, bo ta relacja wydała się Jeffowi nieistotna i wolał skupić się na przyjaźni Stilesa ze Scottem i Lydią.

ars_amandi napisał:
95% dialogów Dereka w 3B nie było o Stilesie, bo było -.-

Liczyłaś? Ja nie prowadzę statystyk, ale ta liczba wydaje się grubo przesadzona.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak

Beacon Hills

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 17:02

Cytat :
i gdzie tu niby jest stwierdzenie "że Jeff nigdy przenigdy nie użyłby się tego, że ktoś się w kimś zakochał dla powodu, że ta osoba jest kotwicą" ?
Dla mnie to jest jednoznaczne, wybacz, skoro śmiejesz się z tego, że powodem byłoby zakochanie się. A jeśli chodziło ci o coś innego, to staraj się więc pisać tak, by nie było wątpliwości. W szkole tego nie uczyli ;p?

Cytat :
Odniosłem wrażenie (po Twoich postach), że to właśnie Ty uważasz, że Derek coś czuje do Stilesa i to jest dla mnie bzdurą. A nie, zostanie kotwicą z miłosnych powodów.
Dla mnie bzdurą jest np. Stydia, bo sama kiedyś byłam w podobnej sytuacji i wiem, jak kłopotliwe i niezręczne jest, gdy chłopak nie przyjmuje do wiadomości tego, że "nie, koleś, ale nie chcę z tobą być". A pchanie tego shipu do przodu pokazuje, że nawet, jeśli dziewczyna powie wyraźne "nie", to spoko, kolego, nie poddawaj się, bo i tak ją zdobędziesz! Gross ;/. Ale za to bardzo lubię ich jako przyjaciół.
Dla ciebie bzdurą jest Sterek i w porządku, nic mi do tego Wink.
Ale też ty mi nie wkładaj w usta czegoś, co nie powiedziałam, a ty "odniosłeś wrażenie". Tam jest potencjał na miłość, a nie sama miłość. Na razie się przyjaźnią i sb ufają.

Cytat :
Nareperował mu Jeepa, super. A przyszedł pod salę później, do Scotta, gdzie przeprowadził z nim głęboką rozmowę o ideach ochrony miasta (co jeszcze bardziej utwierdza mnie, że to Scott i wataha powinny być kotwicą Dereka). Nie był ze Stilesem przed badaniami jak jego ojciec czy też Scott. Jak dowiedział się od bliźniaków, że Stiles został opętany przez demona, to nie zauważyłem przerażenia na jego twarzy. Zdziwił się jedynie, że demon wybrał kogoś takiego mizernego jak Stiles.
Sorki, ale jakie inne wspólne tematy ma Derek ze Scottem O.o?? Plus, to były podwaliny do s4, gdzie Derek ma zostać mentorem Scotta -.-
A niech będzie cała wataha kotwicą Dereka, ale niech ta wataha i Scott najpierw na to zasłużą, bo Scott nigdy nie pomagał Derekowi z własnej, nieprzymuszonej woli, tylko jak miał interes. A jak miał okazję, to nim manipulował i działał za jego plecami ;/
Tak, sunshine, co do tego "dowiedzenia się" Dereka... Wiesz, co to jest "zaprzeczenie"? Chyba nie Laughing . Derek nie chciał tego dopuścić do świadomości, więc walnął przemowę o chudym, bezbronnym Stilesie, który ma całkiem ładne mięśnie i nie jest taki bezbronny. A Derek to wie. Zauważ, że Derek przy każdym potencjalnym zagrożeniu dla Stilesa obniżał jego wartość (np. przy Argencie powiedział, że Stiles nie wrobiłby nikogo w morderstwo, mimo że Stiles wrobił go w to w s1 ;p), ale już nie przy Scotcie i nie przy szeryfie, o których wiedział, że będą go chronić ;p.
I sorki, ale czy Scott był przejęty? Przykładowo Stiles do niego przyszedł powiedzieć mu o tych kluczach i swoich podejrzeniach, cały roztrzęsiony, a Scott był jak: "tak, tak, idź się prześpij, ja idę do Kiry". Trzeba było szukać Stilesa w 3x21 bodajże? Scott leżał sb spokojnie na łóżeczku z Kirą ;p

Cytat :
A może nie mieli, bo ta relacja wydała się Jeffowi nieistotna i wolał skupić się na przyjaźni Stilesa ze Scottem i Lydią.
Nieistotna xD? To czemu do promocji i zdobywania głosów na TW, zarówno w tym, jak i w zeszłym roku Jeff i MTV wykorzystali Sterek Laughing?? A przecież mogli rzucić Dylana i Posey'a, albo Dylana i Holland na tę łódź, to nieeeeee, dali Dylana i Hoechlina, tulących się Razz
Poza tym, w 3B przyjaźń Stilesa ze Scottem i Lydią też nie była centrum uwagi. Właściwie niewiele było poza Nogitsune Wink

Cytat :
Liczyłaś? Ja nie prowadzę statystyk, ale ta liczba wydaje się grubo przesadzona.
Radzę obejrzeć ponownie sezon Razz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
arek66
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 17:13

ars_amandi napisał:

Cytat :
Nieistotna xD? To czemu do promocji i zdobywania głosów na TW, zarówno w tym, jak i w zeszłym roku Jeff i MTV wykorzystali Sterek Laughing?? A przecież mogli rzucić Dylana i Posey'a, albo Dylana i Holland na tę łódź, to nieeeeee, dali Dylana i Hoechlina, tulących się Razz

Ludzie lubią Stereka, ale dla beki. Jako crack ship. Nikt przy zdrowych zmysłach nie widzi tam chyba potencjału na miłość.

ars_amandi napisał:
Poza tym, w 3B przyjaźń Stilesa ze Scottem i Lydią też nie była centrum uwagi. Właściwie niewiele było poza Nogitsune Wink
Nie była w centrum uwagi, ale była bardziej wyeksponowana niż pseudo przyjaźń z Derekiem. Ty widzisz tylko to co chcesz widzieć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak

Beacon Hills

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 17:20

Cytat :
Ludzie lubią Stereka, ale dla beki. Jako crack ship. Nikt przy zdrowych zmysłach nie widzi tam chyba potencjału na miłość.
Haha, zobacz sb definicję crack shipu, omg Laughing . Crach ship to coś w stylu Camaro Dereka i Jeepu Stilesa, albo Draco Malfoy'a and Frodo Bagginsa Laughing . Sterek to normalny slash ship i postaraj się go nie obrażać, bo ja nie powiedziałam, że jesteś chory psychicznie, bo shippujesz Stydię Razz. No i zresztą dzięki, właśnie po raz kolejny dzisiaj mnie obraziłeś, jestem zaszczycona ;p.
Zresztą, nie wiem, czy wiesz - pewnie nie - ale Sterek jest największym shipem tego fandomu. Reszta jest daleko w tyle. I tak, masz liczby na poparcie nawet w ilości fanfiction, artów, aktywności w sieci, zwycięstw w ankietach (gdzie Stydia odpadała w przedbiegach, a Sterek wygrywał) i potwierdzenia Jeffa, który nazwał go Alphą fandomu. I shippuje ich praktycznie cała obsada, na czele z Dylanem, Hoechlinem, Holland i dosłownie całą resztą, nie licząc jedynie Posey'a i Crystal.

Cytat :
Nie była w centrum uwagi, ale była bardziej wyeksponowana niż pseudo przyjaźń z Derekiem. Ty widzisz tylko to co chcesz widzieć.
Pseudo-przyjaźń, a jednak Hoechlin powiedział dosłownie, że "Derek i Stiles zasłoniliby się wzajemnie przed kulą, biorąc ją na siebie" Razz? Proszę, facet, to ty widzisz to, co chcesz widzieć -.-. A wagi tamtych przyjaźni nie umniejszam, też są świetne i osobiście uwielbiam zarówno tę ze Scottem, bo to są dla siebie jak brother from another mother I love you , jak i tę z Lydią, bo stanowią cudowny zespół detektywistyczny i przeszli długą drogę <33
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
arek66
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 17:31

Według definicji określenie crack ship jak najbardziej tutaj pasuje  Very Happy Chociaż może joke ship byłoby lepsze.
Sterek jest jak Destiel w Supernatural, większość go lubi, ale nie ma realnego prawa bytu, bo Derek nie jest gejem, ani bi i nic nie wskazuje na to, aby mógł być. Można się pośmiać, pożartować, powrzucać filmiki Stereka na youtuba, ale oczekiwanie, że taka romantyczna relacja urzeczywistni się w serialu jest .... dziwne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak

Beacon Hills

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 17:45

Hahahaha, o rany, oh boy, po raz pierwszy widzę, że ktoś zniżył się na tym forum do obrażania shipu, bo to dowodzi braku kultury. Nawet nie chcę bawić się w kontynuuowanie tej durnej rozmowy, bo i tak zmarnowałam na cb cały dzień. Jakiekolwiek argumenty bym nie przytoczyła, ty i tak zdania nie zmienisz ;p. Poza tym, hello, ale Derek nigdy nie powiedział, że jest hetero, a nie bi. Zgodnie z twoją logiką, powinien. Seksualność nie ma ustawienia 'hetero' na podstawowe, a Kate, Jen i Paige to nie dowó, nie znasz wszystkich jego partnerów. Poza tym, osoby biseksualne czasami wiążą się tylko z jedną płcią, bo ją preferują, ale to nie zmienia ich orientacji. Ha, a wiesz, co dodam na koniec? Że Jeff powiedział, że Derek w NY chodził do klubu dla gejów. Równie dobrze może być więc bi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
arek66
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 18:04

ars_amandi napisał:
Ha, a wiesz, co dodam na koniec? Że Jeff powiedział, że Derek w NY chodził do klubu dla gejów. Równie dobrze może być więc bi.

O ile tak powiedział, bo, wybacz, ale nie jesteś dla mnie wiarygodnym źródłem informacji. Pójście do gejowskiego klubu nie świadczy o orientacji, tam bywają lepsze imprezy niż w klubach dla hetero Wink
Przyznaję Ci rację, nie ma dowodu na to, że Derek nie jest bi. Równie dobrze i Lydia może być bi, i Malia, i Kira i nawet Scott. Mają na to takie same szanse jak Derek. Ale Ty shippując Stereka musisz zakładać, że Derek jest bi (aby ten ship był z założenia prawdopodobny) A nie masz ku temu dowodów. I to jest dziwne. Normalne byłoby, gdybyś shippowała dwóch facetów, o których WIESZ, że są biseksualni. Tutaj nie wiesz i na takiej samej zasadzie ktoś mógłby zacząć shippować szeryfa Stilinskiego z Chrisem. Nonsens.
Jeśli Derek jest bi, to genialnie się ukrywa, bo do tej pory nie ujawnił nic, co mogłoby na to wskazywać. Dlatego, póki co, Sterek w moich oczach to tylko forma żartu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak

Beacon Hills

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 18:18

Nie, nie zamierzam ci wybaczać, bo najpierw masz mi znaleźć jedną ch*lerną rzecz, gdzie skłamałam, a w innym wypadku przeprosić. Ale sorki, zapomnialam, brakuje ci manier. I wiesz co? GOOGLE NIE GRYZIE. Sam to sobie wrzuć i poszukaj źródła, a nie obrażaj innych. Dokładnie powiem ci dla ułatwienia, że tak Jeff odp na konwencji na pytanie, jak Derek i Laura spędzali czas wolny w NY. Wyszło, że chodzili właśnie do takiego klubu, "Splash" (?) czy podobnie się nazywającego, nie pamiętam szczegółów. I ok, to nie dowód, ale wskazówka, na których brak przy Dereku narzekałeś. A teraz żegnam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
arek66
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 18:26

Nie napisałem, że kłamiesz, a tylko, że informacje od Ciebie nie są dla mnie wiarygodne. A nie są dlatego, że nie wiem skąd je bierzesz, bo nie wrzucasz linków. Równie dobrze mogą to być tylko wymysły fanów. Też żegnam. Tak przy okazji, jak skasować tu konto?  Very Happy 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak

Beacon Hills

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   24/5/2014, 18:39

To praktycznie równoznaczne. Poza tym, wrzuć to w Google, jak już mówiłam. Nie zamierzam robić tego za ciebie, a czytałam o tym (słowa Jeffa z konwencji, nie wymysł fanów) w wakacje, więc nie mam linków pod ręką. Zarzucanie mi braku wiarygodności po raz trzeci, gdy ty jesteś za leniwy, by samemu coś obejrzeć/poszukać w sieci, by sprawdzić jest poniżej poziomu. I, och, dzięki Bogu xD. Nie wiem, ale spokojnie, na pewno jest taka opcja ;p. Tylko sam poszukaj, a nie znowu czekaj, aż ci na tacy wszystko podadzą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Morgan
Betha
Betha

Liczba postów : 951
Punkty : 24

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   28/5/2014, 15:07

Po pierwsze odpowiadam na pytanie - jeśli ktoś wyraża chęci opuszczenia forum należy udać się z tym do administracji.
Po drugie - oczywiście dyskusje na forum są jak najbardziej mile widziane. Jednak opamiętajmy się trochę, nie chcę być w tej sytuacji stronnicza, jednak ars_ jest naszym forumowy redaktorem. Przez co jest ciągle na bieżąco, dodatkowo wystarczy spędzić na forum kilka tygodni, by przekonać się, że swoich 'newsów' raczej nie wysysa z palca. Dlatego sądzę iż oskarżenia są raczej bezpodstawne, zwłaszcza jeśli chodzi o 'Stereka'.
Po trzecie - myślę, że i tak nie jest to odpowiedni tematy do prowadzenia kłótni.
Dziękuję to by było na tyle, powróćmy do komentowania finału Smile

~ ♥ Stydia ♥ ~

But down to earth
 If you choose to walk away, don’t walk away

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://see-rome-and-die.tumblr.com/
Sponsored content

PisanieTemat: Re: 3x24 - The Divine Move   Today at 09:12

Powrót do góry Go down

3x24 - The Divine Move
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2