Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Jak ulepszyć grę?

Go down 
+3
Akayoru
being
Lynette
7 posters
AutorWiadomość
Lynette
Wilkołak
Wilkołak
Lynette


Liczba postów : 768
Punkty : 0
Join date : 12/05/2012
Age : 28

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Allison Argent
Wiek: 17
Rasa: Łowca

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime22/12/2013, 14:32

Jeśli masz jakiś pomysł, który Twoim zdaniem mógłby ulepszyć grę, to jest miejsce dla Ciebie.
Podziel się swoimi pomysłami.
Powrót do góry Go down
being
Stały Bywalec
Stały Bywalec
being


Liczba postów : 59
Punkty : 0
Join date : 12/12/2013

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime28/12/2013, 15:43

Ja osobiście na innych forach wcielaliśmy się w dwie postacie i graliśmy równocześnie i według mnie było to ciekawe bo każdy ma inną koncepcje na rozwikłanie pomysłu więc może by mogly powstawać takie wątki na dwie osoby? Smile
Powrót do góry Go down
Lynette
Wilkołak
Wilkołak
Lynette


Liczba postów : 768
Punkty : 0
Join date : 12/05/2012
Age : 28

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Allison Argent
Wiek: 17
Rasa: Łowca

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime3/1/2014, 12:25

Hmm... niekoniecznie rozumiem, o co chodzi. Że np. jeden użytkownik ma dwie postaci i może zrobić zadanie jako te dwie postaci, z tym że każda postać będzie przedstawiała dwie różne sytuacje? Czyli po prostu gra dwoma różnymi bohaterami, tak? Bo do każdego zadania może przystępować więcej osób, niż tylko jedna. Smile
Powrót do góry Go down
Akayoru
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Akayoru


Liczba postów : 125
Punkty : 4
Join date : 25/10/2013
Age : 29
Skąd : okolice Krakowa

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime3/1/2014, 17:20

A to nie chodziło o to, żeby jedno zadanie rozwiązywały dwie osoby współpracując ze sobą? Wymagałoby to od użytkowników porozumiewania się, co moim zdaniem nie byłoby złym pomysłem xD Smile
Powrót do góry Go down
being
Stały Bywalec
Stały Bywalec
being


Liczba postów : 59
Punkty : 0
Join date : 12/12/2013

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime3/1/2014, 21:27

dokładnie o to mi chodziło Akayoru i te dwie osoby by mogły myśleć co dalej i w ogóle:D
Powrót do góry Go down
Lynette
Wilkołak
Wilkołak
Lynette


Liczba postów : 768
Punkty : 0
Join date : 12/05/2012
Age : 28

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Allison Argent
Wiek: 17
Rasa: Łowca

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime4/1/2014, 11:49

Aaach, już rozumiem. Wink O czymś takim właśnie pisałam między innymi w temacie o reaktywacji gry, tylko ten pomysł nie został jakoś specjalnie przyjęty, więc poszłam w pierwotną wersję naszej forumowej gry. Wink

Lynette napisał:
Tym razem jednak wyglądałoby to tak, że użytkownik steruje swoją własną, niepowtarzalną postacią, uzgadnia relacje postaci z innymi użytkownikami oraz udziela się fabularnie, grając z innymi postaciami w różnych lokacjach dostępnych w Beacon Hills.
[...]
Od czasu do czasu w fabule pojawiałyby się zadania, które wpływałyby na rozwój postaci, jednak te zadania byłyby prowadzone przez Mistrza Gry, który opisywałby kolejne etapy zadania oraz sugerował możliwości jego rozwiązania, po czym na koniec przyznawałby odpowiednią ilość punktów. Oczywiście zadania, których schemat obowiązywał w poprzedniej wersji gry, również mogłyby się czasem pojawić, choć w nieco zmienionej formule. Czyli mówiąc ogólnie: postać miałaby większe pole do popisu i mogłaby wchodzić w interakcje z innymi postaciami, a przy okazji rozwiązywałaby własne zadania, które pojawiałyby się nieoczekiwanie.

Także chcecie, by na forum zawitała nowa formuła gry? Wtedy zwykłe tematy z zadaniami byłyby częścią życia postaci, a akcje tam przeprowadzone (czy to z inną postacią, czy też samemu - do przeprowadzenia z MG, który by naprowadzał Waszą postać na trop < le mła Razz> ) wpływałyby na rozwój Waszych postaci. Kiedy zadanie zostanie wykonane, postaci mogłyby dalej w lokacjach (rozmowach) ze sobą prowadzić interakcje. Smile 

I tak jak wcześniej pisałam już:
Lynette napisał:
I dodatkowo: jeśli jesteście zainteresowani to proszę napisać, w jakim przedziale czasowym mogłaby się rozgrywać akcja: przed pierwszym sezonem czy później? Bo moim zdaniem najlepiej byłoby zacząć od samego początku, wtedy gdy relacje między postaciami fabularnymi nie są jeszcze narzucone oraz wtedy moglibyśmy stworzyć własną fabułę serialową dzięki Waszym postaciom. Wink
Powrót do góry Go down
being
Stały Bywalec
Stały Bywalec
being


Liczba postów : 59
Punkty : 0
Join date : 12/12/2013

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime4/1/2014, 12:23

wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysl..przynajmniej ja tak uważam więc, ja bardzo chętnie będę wtedy grała czy coś Very Happy
a co do przedziału czasowego to wydaje mi się, że przed pierwszym sezonem:D
Powrót do góry Go down
Lynette
Wilkołak
Wilkołak
Lynette


Liczba postów : 768
Punkty : 0
Join date : 12/05/2012
Age : 28

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Allison Argent
Wiek: 17
Rasa: Łowca

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime4/1/2014, 21:42

Okej, w takim razie czekamy na dalsze wypowiedzi. Smile
Powrót do góry Go down
ars_amandi
Wilkołak
Wilkołak
ars_amandi


Liczba postów : 1063
Punkty : 0
Join date : 17/10/2013
Age : 31

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Stiles Stilinski
Wiek: 17
Rasa: Człowiek

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime5/1/2014, 15:01

Myślę, że takie interakcje byłyby dobre, wtedy by miało się pełen wpływ na losy i dialogi swojej postaci i np. nie zginęłaby przejechana przez ciężarówkę w czyjeś interpretacji jakiegoś zadania czy znienacka wzięła ślub w Vegas Laughing - taki żarcik Very Happy. Plus, to faktycznie by wpływało na ich rozwój Wink

Jeśli chodzi o przedział czasowy, to się dostosuję, każdy wybór ma swoje wady i zalety i to się w sumie równoważy xD
Powrót do góry Go down
Akayoru
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Akayoru


Liczba postów : 125
Punkty : 4
Join date : 25/10/2013
Age : 29
Skąd : okolice Krakowa

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime7/1/2014, 18:09

Jeżeli chodzi o przedział czasowy to myślę, że przed pierwszym sezonem byłoby wygodniej. Na pewno mielibyśmy więcej pola do popisu, bo żadne wydarzenia by nas nie ograniczały Smile
Co do sposobu gry, mi to obojętne, dostosuje się xD
Powrót do góry Go down
Morgan
Betha
Betha
Morgan


Liczba postów : 957
Punkty : 29
Join date : 25/06/2012
Age : 27

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime7/1/2014, 20:14

Ja w brew pozorom jestem na nie Very Happy Zadania robione w grupach, brzmią kusząco, bo np. w akcji gdy mój Isaac miał by doczynienia ze Stilesem - zapewne nie oddała bym jego charakteru tak jak jego obecny gracz Smile
Ale czy nie będzie z tym trochę zamieszania? Jak w ogóle by to miało wyglądać? Posta sporządzało by się prywatnie z osobą czy raczej wyglądało by to tak jak na pospolitym forum rpg, że każda wypowiedz postaci to jeden post? Wtedy jedno zadanie może się toczyć i toczyć ..

A 'rozmówki' źle mi się kojarzą, bo choć fajne to ostatnio nie wypaliły Smile
Powrót do góry Go down
http://see-rome-and-die.tumblr.com/
Aid_than
Przemieniony
Przemieniony
Aid_than


Liczba postów : 505
Punkty : 12
Join date : 18/07/2013
Age : 26
Skąd : Śląsk

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime7/1/2014, 22:30

Masz sporo racji , przecież dialog pomiędzy dwoma graczami może nie bd za bardzo spójny , a uzupełnianie jednego zadania jednak trochę by potrwało.
Powrót do góry Go down
Lynette
Wilkołak
Wilkołak
Lynette


Liczba postów : 768
Punkty : 0
Join date : 12/05/2012
Age : 28

Beacon Hills
Imię i nazwisko: Allison Argent
Wiek: 17
Rasa: Łowca

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime5/3/2014, 14:08

Miśki moje kochane!  I love you 

Jestem bardzo złą moderatorką i przepraszam Was najmocniej, że nie spełniłam Waszych oczekiwań i tak po prostu opuściłam swoje obowiązki bez żadnego słowa. Przez ostatnie dwa miesiące miałam trochę na głowie i szczerze mówiąc, nie miałam siły ogarnąć gry, ani wyjść do Was z pomysłem, jaki mi zakwitnął wcześniej. ;x
W tej chwili troszkę ogarnęłam życie i szkołę, także mogę powrócić. Smile Z tym, że sama na pewno nie poradzę sobie z opieką nad sprawnym przebiegiem gry, dlatego potrzebuję chętnej osoby do współtworzenia  gry.  Ewentualne zgłoszenia należy przesłać do mnie na PW.  Razem można zdziałać więcej. I love you
Powrót do góry Go down
Aid_than
Przemieniony
Przemieniony
Aid_than


Liczba postów : 505
Punkty : 12
Join date : 18/07/2013
Age : 26
Skąd : Śląsk

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime5/3/2014, 15:44

Cieszę się że wróciłaś Smile
Powrót do góry Go down
szusti
Gość
Gość
szusti


Liczba postów : 8
Punkty : 4
Join date : 08/07/2014

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime10/7/2014, 17:28

Okej, czuję się trochę jak archeolog, biorąc pod uwagę datę ostatnich postów tutaj, ale czy gra jeszcze ruszy? Ciekawa opcja, szczególnie, że uwielbiam pbfy.
Powrót do góry Go down
Aid_than
Przemieniony
Przemieniony
Aid_than


Liczba postów : 505
Punkty : 12
Join date : 18/07/2013
Age : 26
Skąd : Śląsk

Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime14/7/2014, 13:47

Sam czekam z nadzieją Razz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jak ulepszyć grę? Empty
PisanieTemat: Re: Jak ulepszyć grę?   Jak ulepszyć grę? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Jak ulepszyć grę?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jak ulepszyć RPG?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Teen Wolf RPG-
Skocz do: